Budowa trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Edisona na finiszu. Dzisiaj możliwe czasowe utrudnienia w rejonie skrzyżowania z Łabędzką
Dobiega końca budowa blisko 1,5-kilometrowej drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Edisona. Nowa trasa połączy ul. Łabędzką z ul. Portową i będzie służyć pieszym, rowerzystom oraz użytkownikom hulajnóg.
Dzisiaj, 24 czerwca, wykonawca układa warstwę ścieralną nawierzchni w rejonie skrzyżowania ulic Edisona i Łabędzkiej. Równocześnie prowadzone są punktowe naprawy jezdni. Przejazd zostaje zachowany, jednak ruch może odbywać się wolniej.
Miasto planuje także przedłużenie trasy przez ul. Łabędzką do ul. Andersa. Odcinek połączy się z istniejącą drogą pieszo-rowerową między rondem Andersa a skrzyżowaniem ulic Andersa, Okulickiego i Kuleszy, ułatwiając dojazd w kierunku Ostropy. Prace mają rozpocząć się i zakończyć jeszcze w 2026 roku.
(kik/ZDM)
"Link do artykułu na stronie Urzędu Miasta Gliwice ..."

